Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Fotografka i stylistka kulinarna, nauczycielka fotografii, wykładowczyni Akademii Nikona, wegetarianka od lat trzydziestu, autorka bloga greenmorning.pl.

Pracuje jako freelancer dla magazynów w całej Europie. Do tej pory tworzyła przepisy, stylizowała i fotografowała sesje kulinarne m.in. dla Voyage, Sweet Dreams, Plantes&Sante, Interion Magazinet, Living Inside Italy, Das Haus, Cuerpo Mente, Weranda, Country, Magazyn Gazety Wyborczej, Moje Gotowanie. Sporadycznie wykonuje również komercyjne zdjęcia kulinarne. Na tym polu współpracowała m.in. z DUKA, MONINI., Sante czy INKA. W Europie reprezentuje ją prestiżowa duńska agencja House of Picture. Choć jest samoukiem- od ponad 8 lat uczy fotografii i stylizacji kulinarnej, w jej ulubionym systemie indywidualnych(jeden do jeden) autorskich warsztatów po które w paromiesięcznej kolejce ustawiają się kursanci z całej Europy.

Prezentacja ” Kobiece spojrzenie na fotografię kulinarną- czyli o moich tysiącach zachwytów nad pięknem”.

Opowiem o tym jak fotografując coś tak z pozoru banalnego jak jedzenie wyrażam niezgoda na to, że coraz częściej we współczesnej fotografii „brzydota urasta do rangi piękna a piękno uznawane jest za kicz”. Nie ma we mnie na to zgody. Moje proste umiłowanie piękna i harmonii- jest też wyrazem tęsknoty za umierającym już rzemiosłem fotograficznym, które po prostu porządnie robi swoją robotę, nie dorabiając do tego wielkiej filozofii. Amen.