Kacper Kowalski

Kacper Kowalski

Kacper Kowalski

Urodził się w 1977 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Gdańskiej.

Specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, pokazuje niedostępne na codzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Do lotów wykorzystuje paralotnie bądź wiatrakowiec. Tak powstają odrealnione, niemal graficzne fotografie – obrazy, przedstawiające wzory, symetrie i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.

Kowalski jest reprezentowany przez brytyjską agencję prasową Panos Pictures . Otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo (2009, 2014 i 2015), Picture of The Year International – POYi (2012, 2014, 2015, 2016, 2019), Grand Press Photo (9 razy) i wiele innych.

W styczniu 2014 roku ukazała się pierwsza debiutancka książka fotograficzna „Efekty uboczne”. We wrześniu 2017 roku ukazała się kolejna książka „OVER”. W której Kowalski wychodzi poza ścisłe reguły dokumentu, rozliczając się z własnym „tu i teraz” po ponad 20 latach doświadczenia związanych lotnictwem. Jego prace wystawiane są w galeriach i na festiwalach na całym świecie.
Kacper Kowalski mieszka i pracuje w Gdyni.

więcej tutaj