Joanna Kinowska

Joanna Kinowska

Joanna Kinowska

Historyk sztuki specjalizujący się w fotografii. Kierownik do spraw edukacji kulturalnej w Służewskim Domu Kultury. Niezależna kuratorka wystaw fotograficznych (około 90 wystaw), edytorka książek fotograficznych, wykładowca Akademii Fotografii, założycielka „Miejsca Fotografii”, autorka tekstów na tematy fotografii, współpracuje m.in. z „Przekrój”, „Digital Camera Polska”, Fotopolis.pl, jurorka konkursów fotograficznych (m.in.: Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Fotoreporter Roku), recenzentka podczas przeglądów portfolio (m.in. Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotofestiwal w Łodzi). Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Prowadzi autorskie warsztaty dla profesjonalistów „Myślenie fotografią”.

Autorka tekstów o fotografii, współpracuje z „Przekrojem”, „Digital Camera Polska” i fotopolis.pl. Bywała jurorką w konkursach fotograficznych, recenzentką podczas przeglądów portfolio. Joanna wymyśliła kiedyś ‘miejsce fotografii’, bo brakowało w internecie przestrzeni do myślenia nad fotografią. Teraz opiekuje się autentycznym i realnym ‘miejscem fotografii’ w SDK. Złego słowa nie powie, ale zmotywuje, doradzi, popchnie w dobrym kierunku.
www.sdk.waw.pl

http://miejscefotografii.blogspot.com

www.fotopublikacja.pl

 

WARSZTATY

Tomek Kubaczyk / Joanna Kinowska
CAMP66 // Książka fotograficzna – jak ją zrobić?

Wykonanie ksiażki fotograficznej nigdy nie było takie proste jak dziś. Można skorzystać z usług online i dosłownie jutro mieć swoją książkę. Joanna z Tomkiem spytają przede wszystkim – po co ją robić? O czym ona ma być? Podzielą się także swoim wieloletnim doświadczeniem przy pracach nad książkami – jak ją zrobić dobrze, jak ustrzec się przed błędami. Jak dobrnąć do trudnego celu i nie rzcić fotografii w międzyczasie.