Tomasz Augustyn

Tomasz Augustyn

Tomasz Augustyn

Rocznik 1966, fotograf komercyjny, artystyczny i teatralny.
W początkach kariery związany z Teatrem Dramatycznym w Legnicy; na swoich fotografiach dokumentował działania artystyczne zespołu aktorskiego w kraju i za granicą. W tym czasie realizował też projekty związane z fotografią mody we współpracy z polskimi projektantami.
Jako fotograf komercyjny pod marką AUGUSTYN STUDIO od lat bierze udział w kampaniach reklamowych dla polskich i zagranicznych marek.

Zajmuje się również fotografią portretową współtworząc wizerunek osób i firm.
Jego fotografie artystyczne są odzwierciedleniem precyzji myślenia wizualnego.

Martwe natury, które są jednym z pól jego eksploracji artystycznych, charakteryzuje domknięta, starannie przemyślana kompozycja. Wraz z ekspozycją światła i kolorem, niekiedy przywodzącymi na myśl malarstwo, jego prace dają pole do wielu interpretacji.

W fotografii pozastudyjnej dokumentując wędrówki po wybrzeżu Irlandii, górach Polski, Czech i Słowacji, szczególną uwagę przywiązuje do wydobycia faktury i koloru, tworząc klimat niekiedy daleki od realnego świata, surowy, oniryczny, niepokojący.

Do tej pory jego prace pokazywane były na wystawach: „Teatr w fotografii” Centrum Sztuki – Teatr Dramatyczny, Legnica (1995), „Moda, kostium – teatr” – Arsenał, Wrocław (1998), „Szekspir w fotografii” –  wystawa zbiorowa w Leica Gallery Prague (2003), „Landschaft, Lanszaft” – Fabryka Sensu, Wrocław (2018) „ Opowieści z rybnego” Fundacja Pałac
Gorzanów ( 2019), „Between the Lines” Galeria Eklektic Art.
Cykl fotografii „Opowieści z rybnego” został nagrodzony brązowym medalem w konkursie Tokyo International Foto Awards 2020 w kategoriiFine Art Still Life.