Drodzy,

FotoCamp’owy zlot przyjaciół festiwalu’21 – powstał, by wypełnić lukę po przeniesionym z czerwca, wcześniej planowanym Festiwalu FotoCamp’21.

Jednak po przeniesieniu festiwalu na kolejny rok, mając na uwadze Wasze zaangażowanie, reakcje, pytania o imprezę i ogólną, narastającą tęsknotę – zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili na inny wariant spotkania – zlot.

Widzimy się od piątku do niedzieli. Przewidujemy m.in. fotograficzny Hyde Park, otwartą formułę przeglądów portfolio i kilka innych atrakcji. Będzie panel dyskusyjny, prezentacje, konsultacje, muzyka, plenery warsztaty. Wejściówki mają charakter raczej symboliczny.

Podsumowując, cena wejściówki na imprezę obejmuje koszt pobytu w trakcie zlotu na Camp66. Nie zmienialiśmy jej – bo słowo się rzekło. Założyliśmy, że ze wsparciem firm, bez grosza dotacji z urzędu – to jednak zaryzykujemy. To wyjątkowa cena i sytuacja.

Co ta wyjątkowość oznacza? Że poza opłatą za wstęp – prezentacje i spotkania autorskie, projekcja filmu, Hyde Park, RAV∙A REVIEW, koncert, impreza ze świetnym DJ’em są za darmo. A także 5 warsztatów fotograficznych (zdecydowaliśmy się tylko na jeden wyjątek, pełnowymiarowe zajęcia z Mikołajem Nowackim, które kosztują 1/10 normalnej ceny, specjalnie dla uczestników zlotu FotoCamp).

To wszystko udało się zrealizować, ponieważ masa ludzi wytrwale pracowała i pracuje przez kawał czasu wyłącznie dla dobra tej imprezy i naszej społeczności. Bardzo proszę to uszanować i docenić.

Od samego początku w utworzonym na Facebooku wydarzeniu informowaliśmy, że nie będzie to Festiwal, tylko zlot. Czyli jedynie spotkanie przyjaciół festiwalu, co oznacza brak programu, dlatego w ogóle nie używaliśmy takiego określenia.

Warto wspomnieć, że w trakcie naszego pierwszego festiwalu FotoCamp 2018, program był – delikatnie mówiąc – bardzo luźny, zmieniany ad hoc i powstawał w pełni spontanicznie. Uznajemy to za element charakteru imprezy, który wielu bardzo pasuje i odróżnia nas zdecydowanie od innych festiwali.

Za rok, jeśli wszystko się uda, spotkamy się na pełnowymiarowym Festiwalu FotoCamp 2022, na który szykujemy masę niespodzianek, atrakcji i pomimo naszej spontaniczności – możecie liczyć na dość precyzyjny program festiwalowy. Tak trudno było ostatnimi czasy się spotkać, cieszmy się tym świętem wspólnej zabawy, nauki, inspiracji.

Mam głęboką nadzieję, że najbliższy zlot upłynie w miłej, radosnej atmosferze. Nie możemy się już was doczekać!

Do zobaczenia,

w imieniu całej Ekipy FotoCamp – Marek Arcimowicz

 

 

 

Pamiętajcie, że zmiany są częścią życia i procesu twórczego.

PIĄTEK do obiadokolacji:
PICSELL – system do sprzedaży, druku i oprawy fotografii
Hyde Park

po obiadokolacji:
Artur Wyszecki
Janek Pentz – koncert gitarowy
„Etyka w zawodzie fotoreportera/dziennikarza” – panel dyskusyjny, prowadzi Magdalena Rigamonti

SOBOTA do obiadokolacji:
Tomasz Augustyn
RAV∙A Review – przegląd portfolio na wielkim ekranie
Magda Jończyk
Agnieszka Maruszczyk
STOS / Kolekcja Wrzesińska – Maksymilian Rigamonti / Ewa Meissner

po obiadokolacji
Jaroslav Beneš
Tomasz Surdel
Tomasz Markowski
Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie – projekcja slajdów analogowych
DJ – zabawa do rana!

NIEDZIELA:
Hyde Park
Mariusz Śmiejek
SELMA, projekcja filmu – Maciek Jabłoński